Posted by on 25 maja 2018

Odsetek absolwentów szkół medycznych z Ontario, którzy wprowadzili rodzinną medycynę, wzrósł z 25% w 2004 r. Do 39% w 2009 r. (W porównaniu ze wzrostem z 24% do 29% w innych prowincjach Kanady). Anegdotyczne informacje sugerują, że pierwszym wyborem mieszkańców Ontario w zakresie medycyny rodzinnej jest obecnie praktyka w FHT. Lekarze rodzinni, którzy początkowo byli sceptyczni, teraz chcą uczestniczyć. W przeliczeniu na jednego mieszkańca w Kanadzie jest o jedną trzecią mniej aktywnych lekarzy niż w Stanach Zjednoczonych, o 15% więcej lekarzy pierwszego kontaktu i o połowę mniej specjalistów. W związku z tym ciężkie obowiązki kanadyjskich specjalistów promują wspólną opiekę z lekarzami rodzinnymi, a specjaliści rzadko spotykają się z pacjentami bez skierowania. W Stanach Zjednoczonych tylko 30% wizyt u specjalistów odbywa się za pośrednictwem skierowań 5, a pacjenci prawdopodobnie zobaczą wielu specjalistów. Mieszanka lekarzy w Kanadzie pomogła obniżyć koszty, ale rząd zdaje sobie sprawę, że cierpi na niedobory zarówno podstawowej opieki, jak i lekarzy specjalistów. Jego celem jest posiadanie lekarza rodzinnego. Duża inwestycja Ontario w FHT oznacza jego zaangażowanie w poprawę zdolności i jakości podstawowej opieki zdrowotnej.
Czy domy medyczne można wdrożyć w Stanach Zjednoczonych. Dla wielu w podstawowej opiece zdrowotnej model Ontario reprezentuje rodzaj praktyki, którą zawsze mieli nadzieję. Już teraz wiele zarządzanych organizacji opiekuńczych i niektóre zintegrowane systemy realizacji zmierzają w tym kierunku. Jednak wielu ubezpieczycieli w danym regionie, zamiast jednego płatnika, musiałoby zainwestować w dom opieki medycznej, aby był on opłacalny dla większości podstawowych usług opiekuńczych.
Amerykańska ustawa reformująca opiekę zdrowotną przewiduje silny fundament opieki podstawowej – ale ten fundament się rozpada. Mając do czynienia z podobnymi problemami, Ontario w dalszym ciągu przekształca praktyki opłat za usługi w domy opieki skupione na pacjentach, jak na razie z pozytywnymi wynikami, w tym z większą liczbą absolwentów rozpoczynających naukę rodzinną. Jego doświadczenie może dostarczyć pożytecznych lekcji dla Stanów Zjednoczonych, ponieważ odnosi się do kryzysu opieki podstawowej.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Ujawnienia finansowe i inne udostępniane przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł (10.1056 / NEJMp0911519) został opublikowany 6 stycznia 2010 r. I został zaktualizowany 7 stycznia 2010 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Wydziału Medycyny Rodzinnej, Queen s University, Kingston, ON, Kanada (WWR); Departament Medycyny Rodzinnej i Społecznej, University of Missouri School of Medicine, Columbia (JMC); Ontario College of Family Physicians, Toronto (JK); oraz Wydział Medycyny Rodzinnej i Społecznej, University of Toronto, Toronto (LW).

Materiał uzupełniający
[patrz też: ekrany bezszwowe, obróbka strumieniowo ścierna, mikrodermabrazja łódź ]

Powiązane tematy z artykułem: ekrany bezszwowe mikrodermabrazja łódź obróbka strumieniowo ścierna

Posted by on 25 maja 2018