Posted by on 1 listopada 2018

Podczas gdy Stany Zjednoczone debatują nad reformą systemu opieki zdrowotnej, coraz częściej zwraca się uwagę na domy opieki medycznej skoncentrowane na pacjentach . Wielu ekspertów uważa, że domy opieki medycznej z multidyscyplinarnymi zespołami oraz zachęty finansowe do zapewniania kompleksowej opieki doprowadzą do poprawy zdrowia, zwiększenia wydajności i zmniejszyć koszty opieki, zwiększając atrakcyjność praktyki dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Lekcje dotyczące realizacji domów opieki medycznej i ich zdolności do osiągnięcia tych celów można uzyskać dzięki doświadczeniu Ontario w zakresie Family Health Teams (FHT). W 1969 r. Kanada przyjęła uniwersalny program ubezpieczeń zdrowotnych. Rząd federalny zapewnił częściowe finansowanie, a każda prowincja opracowała własny system opieki zdrowotnej zgodnie z krajowymi wytycznymi. Początkowo system był dobrze finansowany, a większość mieszkańców Ontario było zadowolonych. Lekarze rodzinni praktykowali indywidualnie lub w małych grupach i otrzymywali wynagrodzenie za usługę. Jednak w połowie lat osiemdziesiątych lekarze rodzinni starali się nadążyć za wymogami praktyki. Rosnące koszty i albo statyczne, albo spadające dochody wywierały presję na lekarzy, aby zwiększyć liczbę wizyt u pacjentów, co, jak wierzy wielu obserwatorów, negatywnie wpłynęło zarówno na jakość opieki, jak i osobiste życie lekarzy. Zainteresowanie medycyną rodzinną spadło, a odsetek absolwentów szkół medycznych w Ontario spadł do 24% w 1998 r., Chociaż system opieki zdrowotnej opierał się na oczekiwaniu, że 50% lekarzy będzie w praktyce rodzinnej, jedynej specjalnej specjalności w Kanadzie.
Na początku lat dziewięćdziesiątych krzesła pięciu uniwersyteckich wydziałów medycyny rodzinnej w Ontario zaczęły się niepokoić, że system płatności wynagradzał praktyki masowe, a nie szeroką opiekę ukierunkowaną na pacjenta. [3] W odpowiedzi powołana przez rząd komisja zidentyfikowała koszyk usług, które powinny zapewniać praktyki rodzinne. Po tym, jak lekarze i politycy zostali przekonani o jego zaletach, FHT została wprowadzona w 2004 roku. Model FHT ma na celu zwiększenie zdolności podstawowej opieki zdrowotnej poprzez rozwój interdyscyplinarnych zespołów oraz poprawę zakresu i jakości opieki dzięki zachętom dostarczanym przez mieszankę. model płatności. Obecnie około 720 lekarzy w 150 FHT służy ponad milionowi pacjentów.
Model jest elastyczny, a żadne dwa FHT nie są takie same. Typowa praktyka obejmuje co najmniej siedmiu lekarzy rodzinnych i multidyscyplinarny zespół zapewniający szeroki zakres usług i dostęp do opieki przez 7 dni w tygodniu. Lekarze podpisują umowę z Ministerstwem Zdrowia, aby zapewnić koszyk usług i wyrazić zgodę na pakiet wynagrodzeń. Pacjenci, którzy chcą otrzymać opiekę z FHT, muszą zarejestrować się w Ministerstwie i wybrać lekarza w danej praktyce. Nie ma procesu certyfikacji FHT, ale dane elektroniczne, takie jak wyniki badań przesiewowych na raka okrężnicy, dokumentują usługi i dostarczają informacji do refundacji przez Ministerstwo.
Usługi opieki podstawowej koncentrują się na wspieraniu pacjentów i koordynacji opieki. W szczególności obejmuje to opiekę epizodyczną i ostrą; opieka nad zdrowiem psychicznym; opieka chroniczna przed chorobami; zapobieganie oparte na dowodach; edukacja w zakresie samoopieki; opieka w szpitalu, w domu i we wspólnocie; wsparcie dla śmiertelnie chorych; oraz ustalenia dotyczące całodobowej reakcji na pilne problemy
[więcej w: leczenie falą uderzeniową, propolis manuka, badanie kału bydgoszcz ]

Powiązane tematy z artykułem: badanie kału bydgoszcz leczenie falą uderzeniową propolis manuka

Posted by on 1 listopada 2018