Posted by on 9 lipca 2018

Obecny raport zawiera wyniki 3-letnich analiz z badania STAMPEDE i odnosi się do innych pytań bez odpowiedzi dotyczących trwałości korzyści chirurgii bariatrycznej w porównaniu z intensywną terapią medyczną w leczeniu cukrzycy. Metody
Projekt badania
Uzasadnienie, projekt i metody badania zostały zgłoszone wcześniej. 7, 11 Kompletny protokół został zatwierdzony przez instytucjonalną komisję odwoławczą w Cleveland Clinic i jest dostępny z pełnym tekstem tego artykułu na stronie. Pokrótce, badanie było trójspołecznym, randomizowanym, kontrolowanym, jednoośrodkowym badaniem obejmującym 150 otyłych pacjentów, w którym porównywano efekty intensywnej terapii medycznej z gastrektomią żołądka lub gastrologią rękawową. Za pomocą randomizacji blokowej pacjenci zostali przypisani, w stosunku 1: 1: 1, do jednej z trzech grup badawczych, z warstwowaniem według podstawowego zastosowania insuliny. Kryteria kwalifikowalności obejmowały wiek od 20 do 60 lat, poziom hemoglobiny glikowanej ponad 7,0% i wskaźnik masy ciała (BMI, waga w kilogramach podzielona przez kwadrat wysokości w metrach) od 27 do 43. Wszystkie pacjenci wyrazili pisemną świadomą zgodę.
Wyniki badań
Pierwszorzędowym rezultatem był poziom hemoglobiny glikowanej wynoszący 6,0% lub mniej, z zastosowaniem lub bez stosowania leków przeciwcukrzycowych. 7, 11 Ten raport dostarcza wyniki 3-letnich badań u pacjentów, w tym pomiaru kontroli glikemii, utraty masy ciała, ciśnienia krwi, poziomy lipidów, czynność nerek, grubość błony środkowej tętnicy szyjnej, 12 zażywania leków, zdarzenia niepożądane, powikłania związane z chorobą i jakość życia (oszacowane za pomocą RAND 36-punktowej ankiety dotyczącej zdrowia) .13 Strategia dla wszystkich trzech grupami było dostosowanie terapii medycznej (co 3 miesiące przez 2 lata, a następnie co 6 miesięcy) w celu osiągnięcia terapeutycznego celu poziomu glikowanej hemoglobiny wynoszącego 6,0% lub mniej, bez niedopuszczalnych skutków ubocznych związanych z leczeniem.
Przestudiuj badanie
Ta próba zainicjowana przez badacza została wsparta finansowo przez Ethicon, z dodatkowym wsparciem LifeScan, Cleveland Clinic i National Institutes of Health. Sponsorzy brali udział w dyskusjach dotyczących projektowania badań, ale nie odgrywali żadnej roli w gromadzeniu danych, analizie danych lub przygotowywaniu manuskryptów. Pierwszy autor napisał pierwszą wersję manuskryptu. Wszyscy autorzy mieli pełny i niezależny dostęp do wszystkich danych i gwarantowali rzetelność i dokładność analizy oraz jej wierność protokołowi. Pełne zarządzanie studiami przedstawiono w Dodatku uzupełniającym, dostępnym pod adresem.
Analiza statystyczna
Zgłaszamy wszystkie zmienne ciągłe z rozkładem normalnym jako średnie i odchylenia standardowe
[patrz też: hurtownia torebek, adapalen, polcortolon ]

Powiązane tematy z artykułem: adapalen hurtownia torebek polcortolon