Posted by on 8 lipca 2018

Zmienne o rozkładzie nienormalnym są zgłaszane jako mediana i zakresy kwartylowe. Zmienne kategorialne podsumowuje się za pomocą częstotliwości. Użyliśmy testu chi-kwadrat do oceny pierwotnego punktu końcowego poziomu hemoglobiny glikowanej 6,0% lub mniej po 3 latach. Zastosowaliśmy analizę wariancji w celu analizy ciągłych pomiarów laboratoryjnych i dokonania porównań między trzema grupami badawczymi. W przypadku pomiarów glikemicznych i masy ciała zastosowano mieszany model dla powtarzanych pomiarów w celu analizy zmiany od linii podstawowej, a najmniej kwadratowe z odpowiednimi błędami standardowymi wykreślono graficznie. Do określania czynników związanych z osiągnięciem pierwotnego punktu końcowego wykorzystano krokowy wielozmienny model logistyczny. Czynniki uwzględnione w tym modelu obejmowały wiek, płeć, zażywanie insuliny, czas trwania cukrzycy, wyjściową glikowaną hemoglobinę i poziomy glukozy, poziomy peptydu C, wyjściowy BMI, zmianę BMI, ciśnienie krwi i miary lipidów. Nie dokonano żadnych korekt dla wielokrotnych porównań, ponieważ były to analizy eksploracyjne. Analizy przeprowadzono przy użyciu oprogramowania SAS, wersja 9.2 (SAS Institute).
Badaj pacjentów
Spośród 150 pacjentów, którzy zostali poddani randomizacji od marca 2007 r. Do stycznia 2011 r., Łącznie 9 pacjentów wycofało się z badania bezpośrednio po randomizacji lub w ciągu pierwszych 6 miesięcy (8 pacjentów w grupie leczenia medycznego i pacjent, którzy nie przechodzili rękawowej resekcji żołądka z powodu ciężkiej niedokrwistości); 4 pacjentów straciło czas na obserwację. Pozostałych 137 pacjentów (91,3%) oceniano w 3-letniej ocenie bezpieczeństwa i skuteczności.
Wstępną charakterystykę 150 pacjentów opisano poprzednio.7 W obecnej analizie 68% pacjentów stanowiły kobiety, a 74% było białe. Średni wiek (. SD) wynosił 48 . 8 lat, a średni BMI 36 . 3,5; 49 pacjentów (36%) miało BMI mniejsze niż 35. Średni poziom hemoglobiny glikowanej wynosił 9,3 . 1,5%, a średni czas trwania cukrzycy wynosił 8,3 . 5,1 lat, przy czym 43% pacjentów wymagało insuliny na początku badania. Nie stwierdzono istotnych różnic między grupami badanymi w punkcie wyjściowym (tabela S1 w dodatkowym dodatku).
Pierwotny punkt końcowy
Tabela 1. Tabela 1. Pierwotne i wtórne punkty końcowe po 3 latach. Po 3 latach docelowy poziom glikowanej hemoglobiny wynoszący 6,0% lub mniej osiągnięto u 5% pacjentów w grupie leczonej farmakologicznie, w porównaniu z 38% osób z grupy pomijanej w żołądku (P <0,001) i 24% w grupie rękawów do gastrektomii (p = 0,01) (tabela 1). Odsetek pacjentów, u których poziom hemoglobiny glikowanej wynosił 6,0% lub mniej w ciągu roku, ale nie utrzymywał tego poziomu kontroli glikemii po 3 latach (co zdefiniowano jako nawrót glikemii) wynosił 80% w grupie lecznictwa w porównaniu z 24% w grupie pomostowania żołądka (P = 0,03) i 50% w grupie rękawów do gastrektomii (P = 0,34) [więcej w: polcortolon, pokrowce antyroztoczowe, MAKIJAŻ PERMANENTNY METODĄ WŁOSKOWĄ ]

Powiązane tematy z artykułem: MAKIJAŻ PERMANENTNY METODĄ WŁOSKOWĄ pokrowce antyroztoczowe polcortolon

Posted by on 8 lipca 2018