Posted by on 1 sierpnia 2018

Navy-Marine Corps Combat Trauma Registry Ekspedycyjna baza danych medycznych spotkań (CTR EMED) to kompleksowa prospektywna baza danych klinicznych zaprojektowana w celu zachowania danych klinicznych o ofiarach poniesionych w irackim teatrze wojskowym zarówno podczas bitwy, jak i poza nią. Zbadaliśmy wpływ stosowania morfiny podczas wczesnej resuscytacji i opieki urazowej na ryzyko PTSD u rannych wojskowych, wykorzystując dane z CTR EMED korpusu marynarki wojennej. Metody
Badana populacja
Zidentyfikowaliśmy poszkodowanych żołnierzy do badań od osób, które zostały sprowadzone do szpitali medycznych (tj. Obiektów znajdujących się najbliżej miejsca urazu) z obrażeniami poniesionymi podczas głównych faz bojowych lub wsparcia operacji Iraqi Freedom, określanych tutaj jako 36- w okresie od stycznia 2004 r. do grudnia 2006 r. Placówki medyczne zlokalizowane w obszarze odpowiedzialności marynarki wojennej USA w Iraku zapewniają początkowe leczenie resuscytacyjne dla personelu armii amerykańskiej, marynarki wojennej i piechoty morskiej, przybywającego bezpośrednio z miejsca urazu, a także chirurgia kontroli uszkodzeń, dodatkowa ocena medyczna i stabilizacja u pacjentów wymagających ewakuacji. W okresie od stycznia 2004 r. Do grudnia 2006 r. Obiekty te obejmowały stacje pomocy batalionu (uznawane za placówki medyczne pierwszego stopnia), sprzęt do reanimacji chirurgicznej (poziom 2) i dwie firmy chirurgiczne (poziom 2).
Badanie zostało zatwierdzone przez Instytucjonalną Komisję Rewizyjną Centrum Badań Marynarki Wojennej (protokół NHRC.2003.0025) i zostało przeprowadzone zgodnie z wszystkimi obowiązującymi przepisami federalnymi regulującymi ochronę ludzi w badaniach. Komisja odwoławcza uchyliła wymóg uzyskania świadomej zgody.
Dane dotyczące urazu
Dane kliniczne uzyskano z Korpusu Marynarki Wojennej CTR EMED.29 Rejestr zawiera informacje zebrane z formularzy spotkań medycznych wykorzystywanych w ośrodkach do spraw medycznych w Iraku oraz z dokumentacji klinicznej zatrzymanej w szpitalach teatralnych armii USA (poziom 3) i szpitalu amerykańskim ( poziom 4) w Landstuhl Regional Medical Center w Niemczech. Formularz spotkania, zmodyfikowana wersja rejestru Traumatycznego Teatru Wojskowego, gromadzi dane demograficzne, czas przybycia do placówki leczniczej, szczegółowe informacje na temat mechanizmu urazu oraz kompleksowe dane dotyczące leczenia, w tym leki podawane podczas wczesnej resuscytacji i opieki pourazowej, dawki , droga podawania i przerwa między przybyciem do placówki a rozpoczęciem leczenia. Formularze spotkań są wypełniane na papierze lub drogą elektroniczną przez podmioty świadczące opiekę zdrowotną w irackim teatrze i są przekazywane do CTR EMED Korpusu Marynarki Wojennej w Centrum Badań nad Zdrowiem Marynarki Wojennej. Jednym z celów bazy danych jest analiza wzorców walki z urazami i zarządzania wypadkami z miejsca urazu w wyniku rehabilitacji, ze szczególnym naciskiem na zdarzenia kliniczne zachodzące w miejscu urazu lub w jego pobliżu.
Ciężar urazów jest oceniany przez przeszkolony personel kliniczny w CTR EMED przy użyciu Skali Skróconego Uszkodzenia i Wskaźnika Obrażeń. 30-32 Skala skal skróconych, każda szkoda jest przypisana do jednej z sześciu kategorii na podstawie lokalizacji ciała (głowy, twarzy, klatki piersiowej, brzucha, kończyn i miednicy i skóry) i jest oceniany pod względem nasilenia klinicznego w skali od (względnie niewielka) do 6 (obecnie nieuleczalna)
[hasła pokrewne: lista oczekujących do sanatorium nfz, co to jest choroba, ile trwa przedłużanie rzęs ]

Powiązane tematy z artykułem: co to jest choroba ile trwa przedłużanie rzęs lista oczekujących do sanatorium nfz

Posted by on 1 sierpnia 2018