Posted by on 25 maja 2018

Wskaźnik ciężkości urazu, który wywodzi się z wyników Skali Urazów Skróconych dla poszczególnych urazów, zapewnia ocenę ogólnego nasilenia u pacjentów z mnogimi obrażeniami. Zakres ocen dla wskaźnika ciężkości urazu wynosi od 0 do 75, przy czym 75 wskazuje największą ogólną dotkliwość obrażeń. Spośród 790 rannych pracowników wojskowych zidentyfikowanych do potencjalnego włączenia do badania wyłączyliśmy 60, ponieważ mieli poważne traumatyczne uszkodzenie mózgu i 34 ponieważ dane kliniczne lub związane z lekami nie były kompletne. Głównym przedmiotem tego raportu jest 696 rannych wojskowych z kompletnymi danymi medycznymi z CTR EMED, którzy nie doznali poważnych urazów mózgu. Pełne dane dotyczące leku zostały zdefiniowane jako rekord pacjenta CTR EMED z zakodowanymi danymi medycznymi i wprowadzonymi do dokumentacji medycznej. Poważne urazowe uszkodzenie mózgu zostało zdefiniowane jako uraz głowy z wynikiem 3 lub wyższym w Skali Skróconego Urazu oraz kod diagnostyczny, oparty na Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, 9 wersja, Modyfikacja kliniczna, od 800,0 do 801.9 (złamania sklepienie lub podstawa czaszki), 803,0 do 804,9 (złamania w innych lub nieokreślonych miejscach czaszki i wielokrotne złamania czaszki), 850,0 do 854,1 (uszkodzenie wewnątrzczaszkowe, w tym wstrząs mózgu, stłuczenie, rany szarpane i krwotok) lub 873,0 do 873,9 ( inne otwarte rany głowy) .33 Uzasadnieniem wykluczenia pacjentów z ciężkim urazowym uszkodzeniem mózgu było to, że stosowanie morfiny u takich pacjentów byłoby zarówno wykluczone, jak i nieuzasadnione zgodnie z obecnymi protokołami Advanced Trauma Life Support. W analizie uwzględniono łagodne traumatyczne uszkodzenie mózgu (zdefiniowane jako lub 2 w Skali Skróconego Urazu) i punkt w skali Glasgow w skali Coma Scale w momencie przyjęcia do ośrodka leczenia medycznego.
Dane dotyczące PTSD
Uzyskaliśmy dane na temat rozpoznania PTSD z Systemu archiwizacji i archiwizacji historii kariery34 i zweryfikowaliśmy je, przeglądając dokumentację medyczną udokumentowaną w Dziale Reprezentacji Danych Medycznych Departamentu Obrony. System archiwizacji historii i kariery zawodowej, który jest prowadzony przez Centrum Badań Marynarki Wojennej, zawiera zapisy personelu Biura Biura Marynarki Wojennej i dane medyczne z Centrum Zarządzania Medycznymi Marynarki Wojennej. Obejmuje on informacje o wszystkich członkach, którzy znaleźli się na liście w aktywnej służbie w Siłach Zbrojnych USA od 1973 r. Oceny PTSD dokonywano od do 24 miesięcy od daty urazu i były oparte na kryteriach diagnostycznych wyszczególnionych w czwartym wydaniu Diagnostyczno-Statystycznej Podręcznik zaburzeń psychicznych (DSM-IV) .35 Diagnozy zostały wykonane przez licencjonowanych, uwierzytelnionych dostawców zarówno w zakładach leczenia wojskowego, jak i prywatnych klinikach (z refundacją przez rząd), z wykorzystaniem dokumentacji hospitalizacyjnej i ambulatoryjnej. Personel, u którego zgłoszono rozpoznanie PTSD lub powiązanych objawów przed wyznaczoną datą kontuzji, został wyłączony z analizy.
Analiza statystyczna
Podstawową zmienną wynikową był status w odniesieniu do rozpoznania PTSD po urazie. Analizę użycia morfiny podczas resuscytacji zgodnie z późniejszym stanem PTSD dokonano za pomocą analizy chi-kwadrat, a związek określono ilościowo za pomocą ilorazu szans. 36 Regresja logistyczna została zastosowana do zbadania związku pomiędzy stosowaniem morfiny podczas resuscytacji i wczesnej opieki pourazowej oraz późniejszego wystąpienia PTSD, z dostosowaniem do ciężkości urazu i mechanizmu urazu, resuscytacji i innych czynników klinicznych
[przypisy: ginekologia estetyczna, Dmuchawy bocznokanałowe, obróbka strumieniowo ścierna ]

Powiązane tematy z artykułem: Dmuchawy bocznokanałowe ginekologia estetyczna obróbka strumieniowo ścierna