Posted by on 1 sierpnia 2018

Zespół stresu pourazowego (PTSD) jest częstym niekorzystnym skutkiem zdrowia psychicznego wśród ciężko rannych cywilów i personelu wojskowego, którzy przeżyli traumę. Farmakoterapia w następstwie poważnego urazu fizycznego lub narażenia na zdarzenia traumatyczne może być skuteczna w prewencji wtórnej PTSD. Metody
Zidentyfikowaliśmy 696 rannych żołnierzy amerykańskich bez poważnego urazowego uszkodzenia mózgu z bazy danych ekspedycyjnego wywiadu medycznego Navy-Marine Corps Combat Trauma. Kompletne dane na temat podawanych leków były dostępne dla wszystkich wybranych pracowników. Diagnozę PTSD uzyskano z Systemu archiwizacji i archiwizacji historii kariery zawodowej i zweryfikowano w przeglądzie dokumentacji medycznej.
Wyniki
Spośród 696 zbadanych pacjentów, 243 otrzymało diagnozę PTSD, a 453 nie. Zastosowanie morfiny podczas wczesnej resuscytacji i opieki urazowej było istotnie związane z niższym ryzykiem PTSD po urazie. Wśród pacjentów, u których rozwinął się PTSD, 61% otrzymywało morfinę; wśród osób, u których PTSD nie rozwinęło się, 76% otrzymywało morfinę (iloraz szans, 0,47, P <0,001). Powiązanie to pozostało istotne po dostosowaniu do ciężkości urazu, wieku, mechanizmu urazu, stanu w odniesieniu do amputacji i wybranych klinicznych czynników związanych z urazem.
Wnioski
Nasze wyniki sugerują, że stosowanie morfiny podczas leczenia urazowego może zmniejszyć ryzyko późniejszego rozwoju PTSD po ciężkich obrażeniach.
Wprowadzenie
Zespół stresu pourazowego (PTSD) jest ważnym i dobrze udokumentowanym rezultatem zdrowia psychicznego wśród ciężko rannych cywilnych i wojskowych osób, które przeżyły traumę.1-10 Zwiększenie rozpoznania głębokiego i długotrwałego szkodliwego wpływu na ogólny stan zdrowia i jakość życia w przypadku PTSD rozwija się w następstwie poważnego urazu fizycznego lub narażenia na traumatyczne wydarzenia, sprawiło, że jego zapobieganie skupia się na badaniach dotyczących rezultatów związanych z traumą.2-4,11-14 Wtórne zapobieganie PTSD z farmakoterapią w następstwie poważnych urazów jest nowo ewoluujący i ważny obszar badań.
Aktualna wiedza na temat patogenezy i neurobiologii PTSD zapewnia silne podstawy teoretyczne dla roli farmakoterapii we wtórnej profilaktyce PTSD po poważnych urazach. 15-17 Głównym celem farmakoterapii jest zmniejszenie lub utrudnienie konsolidacji pamięci i związanej z nią warunkowej odpowiedzi na leczenie. strach po tym, jak dana osoba przechodzi traumatyczne zdarzenie.15,16 Strategia ta opiera się na hipotezie, że środki farmakoterapeutyczne, takie jak opiaty, leki przeciwlękowe i antagoniści beta-adrenergiczni mogą skutecznie zapobiegać pojawieniu się PTSD. 18-23 w badaniach oceniano skuteczność leków psychoterapeutycznych w prewencji wtórnej PTSD rozwijającej się w następstwie poważnych urazów. Saxe i jego współpracownicy opisali ochronny wpływ morfiny na wystąpienie PTSD u dzieci po oparzeniach.24 Badania innych przypuszczalnych środków psychoterapeutycznych, w tym benzodiazepin i propranololu, przyniosły niespójne wyniki.25-28 Niewiele wiadomo na temat wpływu podawania morfiny w ramach opieki traumatycznej nad wskaźnikami PTSD wśród poważnie rannych osób dorosłych.
Stany Zjednoczone
[podobne: anestezjolog zarobki, zabieg fala uderzeniowa, fizjoterapia w ginekologii i położnictwie ]

Powiązane tematy z artykułem: anestezjolog zarobki fizjoterapia w ginekologii i położnictwie zabieg fala uderzeniowa

Posted by on 1 sierpnia 2018