Posted by on 7 lipca 2018

W niniejszym badaniu prospektywnie oceniliśmy długoterminowy wynik pacjentów włączonych do MADIT-CRT. Metody
Badana populacja
Projekt, protokół i wyniki MADIT-CRT zostały opublikowane wcześniej.1,3 Krótko, 1820 pacjentów z kardiomiopatią niedokrwienną (New York Heart Association [NYHA], klasa I lub II) lub kardiochiratią niezioboczną (tylko NHYA, klasa II funkcjonalna) frakcja wyrzutowa lewej komory wynosząca 30% lub mniej oraz wydłużony czas trwania zespołu QRS (. 130 msek) losowo przydzielono w stosunku 3: 2 do leczenia CRT-D lub ICD. Wszyscy kwalifikujący się pacjenci spełnili kryteria wytycznych dotyczących leczenia ICD. Spośród 1820 pacjentów zapisanych do MADIT-CRT 1271 (70%) zapisano do 88 ośrodków w Stanach Zjednoczonych, a 549 (30%) zapisano do 24 ośrodków w Europie, Izraelu i Kanadzie.
Akwizycja danych i obserwacja pacjenta
MADIT-CRT przeprowadzono od 22 grudnia 2004 r., Do 22 czerwca 2009 r. Po opublikowaniu pierwotnych wyników, post-testową obserwację przeprowadzono dla wszystkich 1691 pozostałych uczestników badania do 10 września 2010 r. (Faza przedłużony okres obserwacji). Po 10 września 2010 r. Kontynuowano monitorowanie pacjentów (faza 2) w 48 ośrodkach w USA, które zgodziły się wziąć udział w długoterminowych kontrolach wymaganych przez Food and Drug Administration dla pacjentów zapisanych do Stanów Zjednoczonych (koordynacja z programu badań nad sercem w Centrum Medycznym Uniwersytetu Rochester, Rochester, Nowy Jork) oraz w 23 z 24 ośrodków poza Stanami Zjednoczonymi (koordynowane przez izraelskie stowarzyszenie badań sercowo-naczyniowych w Sheba Medical Center, Tel Hashomer, Izrael) , obejmujący łącznie 854 pacjentów. Łącznie 40 amerykańskich ośrodków odmówiło udziału w rejestrze fazy 2.
Rycina 1. Rycina 1. Projekt badania. Populacja niniejszego badania składała się z wszystkich pacjentów biorących udział w teście z implantacją wieloośrodkowego automatycznego defibrylatora z terapią resynchronizującą (MADIT-CRT), z wyłączeniem dwóch pacjentów, dla których podstawowe dane elektrokardiograficzne w odniesieniu do ustaleń dotyczących morfologii zespołu QRS nie były dostępne.
Charakterystykę kliniczną pacjentów, którzy się zapisali, oraz tych, którzy nie zapisali się do drugiej fazy badania po leczeniu, przedstawiono w Tabeli S1 Dodatku Uzupełniającego, dostępnej wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie. Obie fazy obserwacji po zabiegu zostały zatwierdzone przez instytucjonalną komisję odwoławczą w każdym ośrodku uczestniczącym, a wszyscy pacjenci wyrazili pisemną świadomą zgodę. Liczbę pacjentów włączonych do badania oraz w fazie obserwacji po leczeniu przedstawiono na rycinie 1.
Wszyscy autorzy byli zaangażowani w projekt badania, zbieranie danych i analizę; uczestniczył w napisaniu manuskryptu; i podjął decyzję o przesłaniu rękopisu do publikacji
[patrz też: Dmuchawy bocznokanałowe, cyjanokobalamina, bezdechy nocne leczenie ]

Powiązane tematy z artykułem: bezdechy nocne leczenie cyjanokobalamina Dmuchawy bocznokanałowe

Posted by on 7 lipca 2018