Posted by on 9 września 2018

Model Cox został dostosowany do odpowiednich współzmiennych klinicznych przy użyciu najlepszego modelu regresji (z uwzględnieniem wieku, poziomu kreatyniny w surowicy, obecności lub braku cukrzycy, przyczyny kardiomiopatii, końcowej objętości skurczowej lewej komory, czasu trwania zespołu QRS, klasy funkcjonalnej NYHA 3 miesiące przed rejestracją i paleniem tytoniu). Korzyści terapii CRT-D w porównaniu z samą terapią ICD u pacjentów z lewym blokiem odnogi pęczka Hisa i tych bez lewej odnogi pęczka Hisa oceniano przez włączenie terminu interakcji między leczeniem a obecnością lub brakiem bloku lewej odnogi pęczka Hisa. wielowymiarowe modele Cox. Ponieważ ocena interakcji między ustaleniami morfologicznymi zespołu QRS a leczeniem nie została wcześniej określona w oryginalnym protokole, przeprowadziliśmy także analizę punktową (tj. Z czasem obserwacji rozpoczynającym się 23 czerwca 2009 r., Który był po badaniu). zamknięcie 22 czerwca 2009 r.). Punkt orientacyjny modelu Cox został skorygowany o te same współzmienne wymienione powyżej oraz dla terminu interakcji między leczeniem a obecnością lub brakiem bloku lewej odnogi pęczka Hisa.
Wszystkie testy statystyczne były dwustronne, a wartość P mniejsza niż 0,05 została uznana za wskazującą na istotność statystyczną. Podano wartości P interakcji. Analizy przeprowadzono przy użyciu oprogramowania SAS, wersja 9.3 (SAS Institute).
Pacjenci
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka kliniczna, elektrokardiograficzna i echokardiograficzna pacjentów zakwalifikowanych do fazy 2 rozszerzonej obserwacji. Etap obserwacji po zabiegu przeprowadzono od czerwca 2009 r. Do września 2010 r. I obejmował wszystkie osoby, które przeżyły pacjentów zapisanych do MADIT-CRT; Faza 2 została przeprowadzona do września 2013 r. Średni czas obserwacji pacjentów włączonych do badania wynosił 2,4 roku (zakres międzykwartylowy od 1,8 do 3,2), a mediana okresu obserwacji po badaniu wynosiła 5,6 lat (zakres międzykwartylowy, 5,1 do 6.4). Charakterystyka kliniczna 854 pacjentów uczestniczących w fazie 2 rozszerzonej obserwacji była podobna w grupach ICD i CRT-D (Tabela 1).
Podczas długotrwałej obserwacji 171 z 1818 pacjentów (9%) przeszło jedynie z terapii ICD do terapii CRT-D, a 92 (5%) przeszło z CRT-D do samej terapii ICD. Pacjenci, którzy przeszli z ICD na terapię CRT-D, mieli kilka podstawowych cech, które stawiają na większe ryzyko niż ci, którzy przeszli z CRT-D do ICD lub ci, którzy nie przechodzili, w tym wyższy poziom kreatyniny w surowicy, niższy wyrzut frakcja i większe objętości lewej komory.
CRT-D u pacjentów z lewym blokiem oddziału
Rycina 2. Rycina 2. Szacunki Kaplana-Meiera skumulowanego prawdopodobieństwa zgonu z jakiejkolwiek przyczyny u pacjentów z blokiem lewej odnogi pęczka Hisa. CRT-D oznacza terapię resynchronizacyjną z defibrylatorem i wszczepialny kardiowerter-defibrylator ICD
[przypisy: badanie ob cena, propolis manuka, dyżur aptek września ]

Powiązane tematy z artykułem: badanie ob cena dyżur aptek września propolis manuka