Posted by on 6 lipca 2018

Korzyści z przeżycia zapewniane przez CRT-D u pacjentów z blokiem lewej odnogi pęczka Hisa były niezależne od czasu trwania zespołu QRS, nawet gdy czas trwania zespołu QRS był dalej podzielony na kwartety (ryc. S2 w dodatku uzupełniającym). CRT-D u pacjentów bez bloku lewej odnogi pęczka Hisa
Wśród pacjentów bez bloku lewej odnogi pęczka Hisa analiza przeżycia Kaplana-Meiera nie wykazała istotnej różnicy między obiema grupami leczenia w skumulowanym prawdopodobieństwie zgonu z jakiejkolwiek przyczyny w okresie od rejestracji do 7 lat obserwacji (P = 0,21 przez test log-rank bez korekty) (Figura 2B). Podobnie skumulowane prawdopodobieństwo nieinatalnego zdarzenia niewydolności serca podczas 7-letniej obserwacji nie różniło się istotnie pomiędzy grupą ICD i grupą CRT-D (P = 0,58 za pomocą testu log-rank bez korekty) (ryc.
Model regresji proporcjonalnego hazardu Coxa konsekwentnie wykazywał brak korzyści związanych z CRT-D u pacjentów bez lewego bloku pęczka Hisa, z tendencją do zwiększonego ryzyka zgonu obserwowanego tylko po dostosowaniu wielowymiarowym (Tabela 2). Różny wpływ CRT-D na wyniki w zależności od wyników morfologicznych zespołu QRS był istotny dla wszystkich punktów końcowych (P <0,05 dla interakcji leczenia z wynikami morfologicznymi zespołu QRS, w nieskorygowanych i dostosowanych analizach) (Tabela 2). Brak korzyści w zakresie przeżycia związany z CRT-D u pacjentów bez bloku lewej odnogi pęczka Hisa był zgodny u pacjentów z dłuższym czasem trwania zespołu QRS (. 150 msek) lub krótszym czasem trwania zespołu QRS (<150 ms), a wśród pacjentów z morfologią zespołu QRS odkrycia ukazujące prawy odcinek bloku odnogi lub opóźnienie przewodzenia śródkomorowego (ryc. S4 w dodatkowym dodatku).
Analiza po fazie próbnej
Aby dodatkowo potwierdzić zgodność naszych wyników, przeprowadziliśmy analizę punktową (tj. Z czasem następującym po zakończeniu próby). Wielokulturowy model Coxa wykazał podobne wyniki: wśród pacjentów z lewym blokiem odnogi pęczka Hisa, którzy żyli po zakończeniu pierwotnego badania, leczenie CRT-D wiązało się ze znaczącą korzyścią z przeżycia w okresie obserwacji poprocesowej, w porównaniu z samą terapią ICD (skorygowany współczynnik ryzyka, 0,58, 95% przedział ufności [CI], 0,39 do 0,87, P = 0,009); jednak nie zaobserwowano odpowiadającej korzyści u pacjentów bez lewego bloku odnogi pęczka Hisa (skorygowany współczynnik ryzyka, 1,31, 95% CI, 0,77 do 2,23, P = 0,32, P = 0,02 dla interakcji leczenia z objawami morfologicznymi zespołu QRS).
Dyskusja
Wyniki obecnego badania dostarczają dowodów na to, że wczesna interwencja z CRT-D wiąże się ze znaczącą długoterminową korzyścią z przeżycia u pacjentów z łagodną niewydolnością serca, u których wystąpiła dysfunkcja komorowa i wzór EKG pokazujący blok lewej odnogi pęczka Hisa.
[przypisy: adapalen, pokrowce antyroztoczowe, dzianina dresówka ]

Powiązane tematy z artykułem: adapalen dzianina dresówka pokrowce antyroztoczowe

Posted by on 6 lipca 2018

Analiza po fazie próbnej