Posted by on 19 kwietnia 2018

Opublikowane dane nie wspierają wczesnej interwencji z CRT-D w żadnej podgrupie tej populacji. Nasze odkrycia są ograniczone przez ewentualne nastawienie selekcji dla pacjentów, którzy zostali włączeni do fazy 2 rozszerzonej obserwacji. Należy jednak zauważyć, że prawie wszyscy pacjenci, którzy stracili czas na obserwację po pierwszym etapie, pochodzili z amerykańskich centrów medycznych, które odmówiły udziału w rejestrze fazy 2, co sugeruje, że możliwość indywidualnego odchylenia pacjenta jest ograniczona. Należy również zauważyć, że wszystkie analizy w niniejszym badaniu przeprowadzono na zasadzie zamiaru leczenia, minimalizując w ten sposób możliwość wystąpienia uprzedzeń związanych z krzyżowaniem się zachodzących w trakcie lub po okresie próbnym.
Dane z niniejszego badania wyraźnie wskazują, że CRT-D nie był korzystny podczas długotrwałej obserwacji u pacjentów bez lewego bloku pęczka Hisa, którzy byli zapisani do MADIT-CRT. Jednak odkrycie dotyczące możliwego szkodliwego działania CRT-D w tej populacji należy interpretować ostrożnie, ponieważ uzyskano je dopiero po dostosowaniu wielowymiarowym, a zatem jest ono wrażliwe na dobór współzmienny.
Podsumowując, nasze dane z długoterminowego badania kontrolnego MADIT-CRT dostarczają dowodów na to, że leczenie CRT-D wiąże się ze znaczącą długoterminową korzyścią z przeżycia u pacjentów z łagodną niewydolnością serca, którzy mają frakcję wyrzutową lewej komory wynoszącą 30 % lub mniej i blok lewej gałęzi pakietu. Jednakże nie zaobserwowaliśmy korzyści klinicznych u pacjentów z łagodną niewydolnością serca bez bloku lewej odnogi pęczka Hisa.
[przypisy: gabinet medycyny estetycznej, Depilacja laserowa, medycyna estetyczna łódź ]

Powiązane tematy z artykułem: Depilacja laserowa gabinet medycyny estetycznej medycyna estetyczna łódź

Posted by on 19 kwietnia 2018